Działanie Marka Rogulskiego o charakterze performatywno – treningowym uwzględniające namysł nad zjawiskiem „kontrolowanej halucynacji”. Procesy percepcji, identyfikacji i interpretacji zdarzeń zachodzą w ludzkim mózgu nieustannie i są warunkiem tworzenia wszelkiego rodzaju tekstów i opowieści.
W kontekście wystawy „Cała Polska”, zamiarem autora jest, zwrócenie uwagi na pewne aspekty relacji pomiędzy tym, co uznawane jest za „oficjalne” i tym co uznawane jest za „nieoficjalne” w świecie artystycznym.
Przesunięcie akcentów następuje poprzez „odwrócenie ról” i potraktowanie sytuacji wernisażu w GGM nie jako symbolicznego „spełnienia” ale przeciwnie – jako formuły realizacji „próby technicznej w przebieralni” – w swoistym Ogrodzie Narzędziowym. Próby odwołującej się do tego, co ma miejsce i realizuje się poza galerią i poza sytuacją wernisażową. Między innymi, w aktywności prowadzonego przez Rogulskiego Instytutu Cybernetyki Sztuki oraz poprzez generowanie idei MuesseuM (maska / steerage).
miejsce realizacji: Gdańska Galeria Miejska – w trakcie pandemii – na ‚otwarciu’ wystawy Cała Polska / kurator: Anna Mituś/
( współpraca: Instytut Cybernetyki Sztuki)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz